Akcja "Obiad dowieziony"

czyli KUP POSIŁEK dla POTRZEBUJĄCYCH!

 Komu chcemy pomóc?
SENIOROM,
bo są w grupie najwyższego ryzyka cov-19, mają problem z zakupami przygotowaniem posiłku, czasem nie wychodzą z domu lub załatwiają jedynie najbardziej podstawowe potrzeby - “Posiłek dla Seniorów”

MEDYKOM z pierwszej linii frontu (SOR),
bo to właśnie od nich często zależy życie nasze i naszych bliskich - “Kup Obiad Medykom”

Jak możesz pomóc?
Wykup posiłek w cenie 20 zł lub jej wielokrotność, wpłacając kwotę na konto nr 13 1140 2004 0000 3302 7950 3833 w treści przelewu wpisując "POSIŁEK dla Seniorów" lub "Kup Obiad Medykom"
My przygotujemy posiłki oraz zorganizujemy dowóz do potrzebujących.

 Dlaczego chcemy pomóc?
  1. Nasze wcześniejsze projekty skierowane do środowiska seniorów, w tym grudniowa akcja przygotowania wigilijnych posiłków i rozwożenia paczek dla seniorów na zlecenie jednego ze stowarzyszeń pomocowych sprawiła, że dotknęliśmy najistotniejszych potrzeb osób u schyłku życia. W ubiegłych latach mogli Oni spotkać się przy wigilijnym stole, a teraz niecierpliwie wyczekiwali na dary i ciepłe słowa. Poznaliśmy wielu niezwykłych ludzi witających Nas z radością, wdzięcznością oraz wzruszeniem. To była ciężka praca i niezwykłe doświadczenie zwieńczone łzami szczęścia odbiorców paczek. Te doświadczenia stały się bezpośrednią inspiracją akcji.
  2. Niepokojące wieści o nadchodzącej trzeciej fali zachorowań na Cov-19 oraz nadal duża liczba zgonów szczególnie wśród osób starszych w wieku naszych babć i dziadków również mobilizuje.
  3. Rozpoznane zapotrzebowanie w zakresie wsparcia załóg karetek pogotowia ze szpitali jednoimiennych w ciepłe posiłki w ramach akcji #Kup obiad medykom. To od ich sprawności zależy często nasze “żyć albo nie żyć”.
  4. Dotkliwe ograniczenia dla działalności branży gastronomicznej, brak możliwości spożywania posiłków w restauracji oraz tak jak w naszym przypadku brak jakiegokolwiek wsparcia z powodu kryteriów wykluczających z pomocy rządowej firmy, które rozpoczęły działalność w okresie od listopada 2019 r. do marca 2020 r.
Zapraszamy do współudziału i wspierania naszej inicjatywy pomocowej:)